Dominik Gajda.

Początek spotkania wskazywał na pewne zwycięstwo rybniczanek (11:2). Do końca pierwszej kwarty, to tarnowianki częściej trafiały do kosza. Jednak druga kwarta pokazała, że nie będzie łatwo pokonać gospodarzy. Po drugiej części meczu mieliśmy już korzystny rezultat 42:30.

Zawodniczki z Tarnowa nie poddawały się i w ciągu pierwszych kilku minut trzeciej kwarty, niemal odrobiły stratę (48:42). Skuteczność rzutu z dystansu pozwoliła jednak, by rybniczanki znów wyszły na wyraźne prowadzenie, które utrzymały do końca spotkania.

RMKS XBEST Rybnik - MKS PM Tarnów 102:64 (22:21, 22:14, 26:12, 32:17).

Najwięcej punktów dla RMKS-u zdobyła Beata Jurczyńska (30).

W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 6 lutego, koszykarki z RMKS-u XBEST Rybnik zagrają z MTS-em Ikar Niepołomice.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt