W pierwszej tercji piątkowego finału Pucharu Polski, gra była raczej wyrównana, na co dowodem był wynik 1:1. Już w 3. min spotkania Zackary Phillips wykorzystał rzut karny, dając jastrzębianom prowadzenie, po tym jak Hovorka został sfaulowany tuż przed bramką. W 12. min przytomnie pod bramką zachował się Oriechin, który pokonał Nechvatala i dał swojej drużynie wyrównanie.

Druga tercja pokazała przewagę jastrzębianin, jednak Unia Oświęcim także miała swoje okazje. Decydującą okazję tej tercji zobaczyliśmy w 24. min. Roman Rac, po dograniu Martina Kasperlika, zwiódł obrońcę Unii i wpakował krążek tuż pod poprzeczką bramki Saundersa.

Ostatnie bramki spotkania zobaczyliśmy w ostatniej odsłonie. W 47. min Kamil Wróbel wdarł się w tercję Unii i celnym strzałem, po którym krążek odbił się od słupka i przekroczył linię bramkową Saundersa. Na 35. sekund przed zakończeniem spotkania Brett McKenzie pokonał Nechvatala, jednak to nie wystarczyło, aby pozbawić jastrzębian zwycięstwa.

JKH GKS Jastrzębie 3:2 Re-Plast Unia Oświęcim
1:0 - Zackary Phillips - 2:59
1-1 - Daniił Oriechin (Teddy Da Costa - Siemion Garszyn) - 11:21
2-1 - Roman Rác (Martin Kasperlík - Mateusz Bryk) - 23:47
3-1 - Kamil Wróbel (Roman Rác - Radosław Sawicki) - 46:57
3-2 - Brett McKenzie (Ryan Glenn) - 59:25

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - Bryk, Górny, Phillips, Rác, Kasperlík - Ševčenko, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Ł. Nalewajka - Jass, Horzelski, Wałęga, Wróbel, Sołtys - Michałowski, Sawicki, Jarosz, Paś, R. Nalewajka

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders - Glenn, Luža, McKenzie, Sherbatov, Brule- Bartley, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar - Bezuška, Zaťko, Garszyn, Da Costa, Oriechin - P. Noworyta, M. Noworyta, Trandin, Krzemień, Przygodzki

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt