KMP Żory Aleksander Benisz w 2018 roku uległ rozległemu udarowi lewej półkuli mózgu
KMP Żory Aleksander Benisz w 2018 roku uległ rozległemu udarowi lewej półkuli mózgu

Jego leczenie i rehabilitacja związana jest z bardzo dużymi wydatkami, które znacznie obciążają budżet rodziny policjanta. Każdy komu nie jest obojętny los policjanta, może pomóc darując mu swój 1 proc. podatku.

- Aleksander Benisz przez kilka lat służył w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Pracę w mundurze zaczynał jednak w Żorach, skąd pochodzi. Służąc w rodzinnym mieście, był aktywnym dzielnicowym w Roju i Rogoźnej – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.

Chętnie angażował się we wszelkie inicjatywy dla mieszkańców. Odkąd zawodowo związał się z Katowicami, zajmował się właśnie szeroko rozumianą profilaktyką, wspierał także przedsięwzięcia realizowane na terenie Żor. Aktywnie włączył się m.in. w organizację charytatywnego festynu dla chorego rocznego Maciusia. Na powrót do zdrowia policjanta czeka jego żona i dwóch synów. 

Jak pomóc Olkowi? Wypełniając tradycyjny formularz PIT należy wpisać numer KRS 000 332 814 wraz z dopiskiem cel szczegółowy "Aleksander Benisz" i przekazać swój 1 proc podatku.
 

Komentarze

Dodaj komentarz