Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim / Archiwum.
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim / Archiwum.

Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach przeznaczony jest dla osób starszych i niepełnosprawnych fizycznie. Jak wskazuje wodzisławskie starostwo, jest to bezpieczne miejsce do zamieszkania.

- Dom w Gorzycach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych fizycznie. Personel i mieszkańcy przeszli szczepienia przeciwko COVID-19, środowisko Domu wolne jest od koronawirusa, co czyni DPS Gorzyce miejscem bezpiecznym do zamieszkania. Nawet podczas epidemii Dom zapewnia mieszkańcom możliwość – z wykorzystaniem sieci Internet – kontaktu z bliskimi (personel pomaga mieszkańcom w korzystaniu z aplikacji ułatwiających kontakt, jak np. Skype) - informuje starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Placówka przyjmuje także osoby po udarach, z różnego rodzaju niedowładami, wymagające rehabilitacji, gdyż jest ona prowadzona na miejscu. 

Kompleks budynków DPS w Gorzycach położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gorzycach, pośród dobrze utrzymanej i zadbanej zieleni, liczącej 10 hektarów. Lokalizacja na przedpolu Bramu Morawskiej sprawia, że wiosna przychodzi tutaj wcześniej, lata są ciepłe, a jesień pogodna. Łagodny klimat powoduje, że tereny południa powiatu wodzisławskiego określane były mianem Zielonych Ogrodów Śląska. Mieszkańcy DPS-u mogą ponadto liczyć na bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni DPS Gorzyce pod numerem tel. 324511232, 324511225, 324511227 wew. 304 lub drogą elektroniczną: e-mail dps@dpsgorzyce.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz