Gorące starcie pod bramką Igora Brykuna / Dominik Gajda

Drugie spotkanie ćwierćfinałowej rywalizacji nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 3. min na ławkę kar powędrował Łukasz Nalewajka, po tym jak ostro potraktował Kapicę przy bandzie. Po niespełna 20 sekundach nowotarżanie wykorzystali przewagę w grze i otworzyli wynik spotkania. Prowadzenie gościom dał Adrian Gajor. Przyjezdni jednak prowadzeniem nie cieszyli się zbyt długo. W 5. min spotkania Sawicki wyjął pajęczynę w górnym prawym rogu bramki Brykuna.

W drugiej odsłonie rywalizacji bramkę zdobyli tylko gospodarze. Po nieudanych strzałów Romana Ráca oraz Martina Kasperlíka celnym strzałem z dystansu Kamil Górny umieścił krążek między parkanami bramkarza gości. Więcej bramek w tej tercji kibice nie ujrzeli, jednak pochwalić się swoją siłą mógł Marek Hovorka, który w 34. min mocnym strzałem z ostrego kąta podgrzał rękawice Brykuna. Do końca tercji bramkarz Podhala ciągle spoglądał na swoją rękawicę.

W trzeciej tercji bramki padły tylko na 5 min przed gwizdkiem końcowym. W 55. min na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Adrian Gajor, który doprowadził do wyrównania. Niestety, tak jak w pierwszej tercji, nowotarżanie cieszyli się wyrównaniem tylko parę minut. W 58. min zwycięstwo JKH przypieczętował Roman Rác.

W rywalizacji do czterech zwycięstw JKH GKS Jastrzębie prowadzi 2:0. O trzecie oraz decydujące czwarte zwycięstwo jastrzębianie walczyć będą 28 lutego w Nowym Targu.

25 lutego 2021 godz. 18:00, Ekstraliga - Play-Off - Ćwierćfinał 2
JKH GKS Jastrzębie - Tauron Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
0:1 Adrian Gajor (Michal Vachovec - Emil Švec) 5/4 02:46
1:1 Radosław Sawicki (Kamil Wróbel) 04:58
2:1 Kamil Górny (Roman Rác - Martin Kasperlík) 26:39
2:2 Adrian Gajor (Alexander Pettersson - Robert Mrugała) 54:49
3:2 Romanc Rác (Martin Kasperlík) 57:28

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - Bryk, Górny, Kasperlík, Rác, Sawicki - Klimíček, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Ševčenko, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś - Michałowski, Matusik, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka

Tauron Podhale Nowy Targ: Brykun - Chaloupka, Kubát, Švec, Vachovec, Bepierszcz - Jaśkiewicz, Gajor, Kułakou, Neupauer, Pettersson - Sulka, Mrugała, Hiltunen, Bryniczka, Worwa - Wsół, Szurowski, Kapica, Słowakiewicz, Bochnak