Na zdjęciu wychowanek JKH Dominik Paś / Zdjęcie Dominik Gajda

Mecz w Nowym Targu zapowiadała się bardzo interesująco, ponieważ jastrzębianie prowadzą w rywalizacji 2:0. Wygrane w Jastrzębiu pokazały jakim silnym aspektem jest gra na własnej tafli lodu.

W pierwszej odsłonie spotkania zobaczyliśmy dobre tempo gry obu drużyn. Wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 16. min zza bramki podanie otrzymał Babincew, który bez problemu pokonał Nechvátala. Na kolejne bramki długo czekać nie trzeba było. W 19. min wykorzystując grę w przewadze, Urbanowicz wykazał się sprytem i wykorzystał wrzutkę Phillipsa. W 20. min nastąpił szybki zwrot akcji. Idąc za ciosem, po dobrej kontrze Jastrzębia, przyjezdni objęli prowadzenie. Phillips wykorzystał dobre zagranie Hovorki, które pozostawia bramkarza gospodarzy bez szans.

Kolejna bramka padła w drugiej tercji. Ševčenko w 27. min powiększył prowadzenie JKH. Było to jedyne trafienie w tej odsłonie.

Trzecia tercja była tą sprzyjającą dla gospodarzy. W niespełna 3 minuty nowotarżanie wyrównali wynik spotkania. Najpierw Podhale wykorzystało grę w przewadze i złapało kontakt na 2:3 za sprawą Šveca, następnie wyrównało po bramce Bryniczki. Ta odsłona zakończyła się na wyniku 3:3. Taki wynik oznacza 20-minutową dogrywkę w 4 na 4. Dogrywka jednak nie trwał zbyt długo. W 64. min Roman Rác pokonał bramkarza gospodarzy, grając w przewadze 4 na 3.

Czwarte spotkanie ćwierćfinałowe zostanie rozegrane w dniu jutrzejszym, 1 marca o godz. 18:00 także w Nowym Targu. Zapowiada się kolejne emocjonujące spotkanie.

28 lutego 2021 godz. 18:00, Ekstraliga - Play-Off - Ćwierćfinał 3
Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:4 d. (1:2, 0:1, 2:0, d. 0:1)
1:0 Siemion Babincew (Alaksandr Kułakou - Kasper Bryniczka) 15:54
1:1 Maciej Urbanowicz (Martin Kasperlik) 18:07 5/4
1:2 Zackary Phillips (Marek Hovorka - Maciej Urbanowicz) 19:28
1:3 Eriks Ševčenko (Radosław Sawicki) 26:03
2:3 Emil Švec (Alaksandr Kułakou - Timo Hiltunen) 47:24 5/4
3:3 Kasper Bryniczka (Robert Mrugała) 50:34
3:4 Roman Rác d. 63:29 4/3

Tauron Podhale Nowy Targ: Brykun - Chaloupka, Kubát, Švec, Vachovec, Bepierszcz - Jaśkiewicz, Szurowski, Hiltunen, Neupauer, Pettersson - Sulka, Mrugała, Babincew, Bryniczka, Kułakou - Wsół, Wielkiewicz, Gajor, Słowakiewicz, Worwa

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - Bryk, Górny, Kasperlík, Rác, Sawicki - Klimíček, Kostek, Phillips, Hovorka, Wróbel - Ševčenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Michałowski, Urbanowicz, Jarosz, R. Nalewajka

MVP: Siemion Babincew (Tauron Podhale Nowy Targ) / Eriks Ševčenko (JKH GKS Jastrzębie)