Pixabay.com
Pixabay.com

Hulajnogi pojawią się w Rybniku za sprawą firmy ELO Scooters, która oferuje wypożyczenie pojazdów elektrycznych na minuty. Do tego niezbędna będzie odpowiednia aplikacja. Miasto Rybnik nie ponosi kosztów wprowadzenia w teren hulajnóg elektrycznych.

- Mikromobilność jest przyszłością transportu miejskiego – przekonuje Oskar Rycko, wpółwłaściciel ELO Scooters. - Oprócz oczywistych zalet komfortu oraz szybkości przemieszczania się, należy zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. We współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami prywatnymi chcemy przyczynić się do znaczącej redukcji CO2 oraz ruchu samochodowego w przestrzeni miejskiej. Wszystko to z miłości do planety - dodaje.

Do dyspozycji rybniczan będzie 40 hulajnóg. Ich maksymalna prędkość to 25 km/h, zasięg - ok. 50 km. Poruszać się nimi będzie można w Śródmieściu oraz sąsiadujących z nim dzielnicach miasta. Dokładne lokalizacje hulajnóg znajdują się w aplikacji. Na pewno jednak znaleźć je będzie można przy stacjach rowerów miejskich.

Ile będzie kosztowało wypożyczenie?

2 zł za odblokowanie, 59 gr za każdą minutę, pauza 15 gr za minutę. Plan oraz cennik subskrypcji / abonamentu pojawi się w aplikacji. 

By skorzystać z hulajnogi, niezbędne będzie pobranie aplikacji ELO Scooters, którą znajdziemy w App Store oraz Google Play.

Komentarze

Dodaj komentarz