post image
UM Żory.

Żorskie przedsiębiorstwo JBG-2 Sp. z o.o funkcjonuje na rynku od 2001 roku. Dotąd zajmowało się między innymi produkcją urządzeń chłodniczych i systemów oświetleniowych. Teraz, przedsiębiorstwo rozpoczęło także produkcję paneli fotowoltaicznych.

- Wydaje się, że z kryzysu jaki dotknął nasze przedsiębiorstwo po pierwszej fali pandemii wyszliśmy obronną ręką. Nowy projekt, związany z odnawialnymi źródłami energii, nie jest pierwszym w naszej historii i doskonale wpisuje się w strategię firmy oraz w oczekiwania rynku. Na ultranowoczesnej linii produkcyjnej w Żorach powstają najwyższej jakości moduły fotowoltaiczne. To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz szerokiego asortymentu paneli fotowoltaicznych JBGPV  – mówi Karol Poremski, dyrektor JBG-2.

Urzędnicy żorskiego magistratu wskazaują na oszczędności, związane z instalacjami fotowoltaicznymi. To także dbanie o środowisko.

- Postawienie na zieloną energię i ekologiczne rozwiązania to dobry kierunek rozwoju, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy z zanieczyszczeniem powietrza w naszym regionie oraz konieczność wymiany źródła ciepła w wielu budynkach, w związku z tzw. uchwałą antysmogową. Instalacje fotowoltaiczne są rozwiązaniem coraz chętniej wybieranym przez mieszkańców, ponieważ pozwalają zadbać o środowisko, a przy tym oszczędzić na rachunkach za energię - dodaje żorski magistrat. 

Mieszkańcy mogą także pozyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne, z programu Czyste Powietrze. 

Komentarze

Dodaj komentarz