Archiwum / ZTZ Rybnik.
Archiwum / ZTZ Rybnik.

Czy Knurów zyska wreszcie stałe połączenie do Rybnika? Kilka lat temu zniknęło połączenie PKS-em, zaś po uruchomieniu Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach, ostatnia linia 311C, łącząca dzielnicę Szczygłowice z Rybnikiem. Jest jednak szansa, że do Knurowa dojedzie rybnicka linia nr 14. Trwają w tej sprawie konsultacje.

- Na wniosek gminy Knurów rozpoczęliśmy uzgodnienia z gminami Rybnik i Pilchowice oraz Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku dotyczące utworzenia nowego połączenia umożliwiającego przejazd w relacji: Rybnik – Pilchowice – Knurów. Wstępnie planowane jest wydłużenie trasy linii nr 14, której organizatorem jest ZTZ w Rybniku. Utworzenie wspomnianego połączenia będzie możliwe w momencie zaakceptowania przez gminy wzrostu kosztu pracy eksploatacyjnej, podjęcia stosownego porozumienia z ZTZ w Rybniku oraz opracowania rozwiązań związanych z wprowadzeniem wspólnej taryfy ZTM i ZTZ - informuje ZTM Katowice.

Obecnie linia nr 14 funkcjonuje na trasie Rybnik - Wielopole - Golejów - Ochojec. Możliwość wydłużenia tej linii potwierdza nam dyrektor Łukasz Kosobucki.

- Potwierdzam, jednym z projektów, który znajduje się „na warsztacie” jest wydłużenie linii nr 14 do Knurowa. Nie jesteśmy jeszcze na etapie planistycznym i organizacyjnym , aby mówić o uruchomieniu, czy też konkretnym rozkładzie jazdy tej linii - odpowiedział nam dyrektor ZTZ.

Powstaną także nowe przystanki autobusowe? ZTM proponuje między innymi utworzenie przystanków: Knurów Wiosenna, Knurów Kazimierza Wielkiego czy Szczygłowice Aleja Piastów. 

- Zaproponowaliśmy utworzenie dodatkowych przystanków (wstępne nazwy): „Knurów Wiosenna” lub „Knurów Szpitalna Rondo”, „Knurów Kazimierza Wielkiego”, „Knurów Szkoła” (dodatkowe stanowiska funkcjonującego przystanku), „Szczygłowice Aleja Piastów”. Ponadto od lutego 2021 roku, planowane jest uruchomienie nowego, dwukierunkowego przystanku na ulicy Dworcowej - informuje ZTM.

Wydaje się więc, że w niedługim czasie oferta przewozowa w Knurowie powinna się polepszyć. Czekamy więc na efekty uzgodnień knurowskiego magistratu z przewoźnikami ZTZ Rybnik i ZTM Katowice. 

Przeczytaj także: Kiedy autobus dotrze do cmentarza?

Komentarze

Dodaj komentarz