Dominik Gajda.

Pierwsze dwie kwarty zdecydowanie należały do rybniczanek. Przed trzecią kwartą prowadziły z przewagą aż 25 punktów. To za sprawą skutecznej gry w obronie oraz konsekwencji w ataku. Świetnie zagrała Ewelina Najduch, która zdobyła 20 punktów.

Po przerwie w grze rybniczanek pojawił się jednak chaos i niemoc. Ostatnie punkty w spotkaniu zdobyła Dominika Bednarek, która ustaliła końcowy wynik meczu 54:50.

W najbliższą niedzielę, rybniczanki zagrają rewanżowy pojedynek z Wisłą Canpack w Krakowie.

- Jednocześnie prowadzimy "korespondencyjną" rywalizację z Ikarem Niepołomice. Jeśli ta drużyna przegra w sobotę w Sosnowcu z Zagłębiem, wówczas niezależnie od niedzielnego meczu z Wisłą zajmiemy drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do półfinałów ogólnopolskich i na mecz do Krakowa pojedziemy "na luzie". Jeśli Niepołomice wygrają (co byłoby niespodzianką, gdyż Zagłębie nie przegrało ani razu w sezonie), wówczas trzeba będzie wygrać w Krakowie - informuje RMKS.

RMKS XBEST Rybnik – Wisła Canpack Kraków 54:50 (23:6, 21:13, 8:19, 2:12).

Punkty dla Rybnika zdobyły: E. Najduch 20 (3x3), D. Bednarek 9 (1x3), J. Sobota 7, N. Rusińska 6, A. Cwill 6 (2x3), A. Lewoń-Sczansny 4, M. Jurzica 2, P. Pendziałek 0, P. Raudner 0, J. Kocon.