Dominik Gajda.

Początek spotkania był spokojny po obu stronach. Emocje rozpoczęły się w 5. minucie meczu, podczas gdy nastąpiło małe spięcie pod bramką GKS-u. Trzy minuty później karę zaliczył Kamil Górny, a katowiczanie grali w przewadze. W 10. minucie spotkania pierwszą bramkę dla jastrzębian zdobył Kamil Wróbel. W dalszej części pierwszej tercji zauważyć mogliśmy sporo walki, lecz bez podbramkowych sytuacji.

Druga tercja rozpoczęła się od kary dla zawodnika z GKS-u. Jastrzębianie nie wykorzystali przewagi, choć chwilę później bramkę dla JKH zdobył Radosław Nalewajka. Z dystansu uderzył Gimiński, zaś krążek strącił Nalewajka. Druga tercja zakończyła się wynikiem 2:0 dla JKH.

Trzecia część spotkania to pogoń katowiczan za wygraną. Mimo wielu inicjatyw w grze gości, jastrzębianie mądrze bronili się pod swoją bramką. Przełamanie GKS-u nastąpiło w 59. minucie spotkania, gdy bramkę dla gości zdobył Fraszko. Mecz zakończył się szczęśliwie 2:1 dla JKH. Jastrzębianie muszą wygrać jeszcze dwa kolejne spotkania w Katowicach.

12 marca 2021 godz. 18:00, Ekstraliga - Play-Off - Półfinał 2
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
1:0 K. Wróbel (Paś, Rac) 09:55 4/5
2:0 R. Nalewajka (Gimiński) 26:22
2:1 B. Fraszko 58:20

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (Kieler) - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki - Sevcenko, Kostek, Hovorka, Paś, Phillips - Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Wróbel - Klimicek, Gimiński, Sołtys, Jarosz, Nalewajka R.

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Liamin, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik - Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat - Mularczyk, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus.

Sędziowie główni: Michał Baca - Paweł Kosidło

Sędziowie liniowi: Mateusz Bucki - Artur Hyliński.