Dominik Gajda.

Pierwszą bramkę w spotkaniu, jastrzębianie zdobyli już w 9. minucie meczu. Wtedy też, Kamil Wróbel skutecznie przymierzył z nadgarstka na bramkę Simbocha. Niewiele zabrakło, by Zackary Phillips podwyższył prowadzenie jeszcze w pierwszej tercji. Zawodnikowi zadrżała jednak ręka i przestrzelił on z bliskiej odległości.

W 22. minucie meczu mieliśmy drobne zamieszanie pod bramką jastrzębian. Ostatecznie udało im się wyprowadzić krążek. Druga bramka padła w 27. minucie spotkania, gdy Phillips strzałem z nadgarstka, celnie zaatakował dalszy słupek bramki. Wystarczyły trzy minuty, by jastrzębianie cieszyli się z kolejnej bramki. Wróbel z ostrego kąta włożył krążek do bramki katowiczan. Po drugiej tercji mieliśmy już 3:0 dla JKH.

Trzecią tercję rozpoczął gol Phillipsa. Nie trzeba było jednak długo czekać, by nastąpiła odpowiedź GieKSy. W 44. minucie meczu do bramki jastrzębian trafił Oskar Krawczyk. Wynik spotkania podwyższył ponownie Phillips, który w 51. minucie meczu skompletował hat-tricka.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:1.

W finale, jastrzębianie zmierzą się z zawodnikami z GKS-u Tychy lub Comarch-u Cracovii. Przed dzisiejszym spotkaniem, mieliśmy remis w spotkaniach. Oba zespoły odnotowały dotąd po dwa zwycięstwa.

19 marca 2021, Jastrzębie-Zdrój, g. 17:00, Ekstraliga - Play-Off - Półfinał
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice (1:0, 2:0, 1:0,

• 1:0 Kamil Wróbel (Zackary Phillips) 08:00
  • 2:0 Zackary Phillips (Marek Hovorka - Jiří Klimíček) 26:26
  • 3:0 Kamil Wróbel 29:47
  • 4:0 Zackary Phillips (Kamil Wróbel) 42:44
  • 4:1 Oskar Krawczyk 43:00
  • 5:1 Zackary Phillips (Dominik Paś) 50:00.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (Kieler) - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki - Klimicek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips, Horzelski, Jass, Sołtys, Wałęga, Paś - Gimiński, Michałowski, Nalewajka, Jarosz, Urbanowicz.

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Wanat - Liamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Kubalik - Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus.