Dominik Gajda / Archiwum.

Podobnie jak wczoraj, w pierwszej tercji nie doczekaliśmy się bramek. Pierwsza z nich padła w 23. minucie meczu, po akcji Damiana Kapicy, który minął rywala i podał wzdłuż bramki do nieobstawionego Sołowjowa. Ten uderzył do bramki klęcząc na kolanie. Wystarczyły 4 minuty, by po indywidualnej akcji Dominika Pasia, jastrzębianie wyrównali wynik meczu na 1:1. Pierwszy strzał odbił Kowalówka, ale Paś objechał bramkę i ulokował w niej gumę zanim do drugiego słupka wrócił bramkarz Pasów.

W 34. minucie jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Dominik Jarosz wyłożył gumę do pustej Radosławowi Nalewajce, a temu nie pozostało nic innego jak trafić do siatki.

Trzecia tercja rozpoczęła się od kilku podbramkowych akcji. W 42. minucie meczu, uderzenie po krótkim rogu Raca wylądowało w bramce, i jastrzebianie prowadzili już 3:1. Jednak w 49. minucie spotkania Cracovia zdobyła kontaktowego gola, za sprawą wrzutki Dohertyego i dobiciu krążka przez Goodwin'a. Tym samym JKH GKS Jastrzębie wygrał sobotnie spotkanie 3:2.

W finałowych starciach do czterech zwycięstw, jastrzębianie prowadzą 2:0. Kolejne spotkania odbędą się w Krakowie.

27 marca 2021 godz. 18:30, Ekstraliga - Play-Off - Finał
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

• 0:1 Jewgienij Sołowjow (Damian Kapica - Aleš Ježek) 22:47
  • 1:1 Dominik Paś 26:24
  • 2:1 Radosław Nalewajka (Dominik Jarosz) 34:33
  • 3:1 Roman Rác (Martin Kasperlík - Mateusz Bryk) 41:36
  • 3:2 David Goodwin (Taylor Doherty) 48:38

Sędziowie główni: Krzysztof Kozłowski - Patryk Pyrskała.
Sędziowie liniowi: Mateusz Kucharewicz - Wiktor Zień.