KMP Mikołów.
KMP Mikołów.

W policyjnych kartotekach pojawiał się już od lat. Pierwsze poszukiwania 49-letniego obecnie orzeszanina miały miejsce w 2009 roku. Od samego początku mężczyzna miał na sumieniu przestępstwo niealimentacji. Początkowo czynności zmierzały do ustalenia jego adresu do korespondencji, z czasem jednak przerodziły się w daleko zakrojone, także poza granicami kraju, poszukiwania. W grudniu ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa w Mikołowie wydała za nim list gończy.

Okazało się, że mężczyzna przebywał na terenie Niderlandów, gdzie tamtejsze władze wydały decyzję o jego wydaleniu z kraju. Dzięki doskonałej współpracy ze Strażą Graniczną wreszcie udało się zatrzymać 49-latka. 31 marca po godzinie 22:00 na lotnisku Kraków-Balice wylądował samolot z Amsterdamu. Wśród pasażerów był poszukiwany orzeszanin. Mężczyzna został osadzony w jednym z krakowskich aresztów.

Policjanci na bieżąco realizują czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych. Działania prowadzone są przy ścisłej współpracy nie tylko między jednostkami Policji, ale również i innych, pozapolicyjnych podmiotów. Od początku roku kryminalnym z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie udało się namierzyć 9 poszukiwanych listem gończym.

Komentarze

Dodaj komentarz