Dominik Gajda / Archiwum.

Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu zobaczyliśmy już w 7. minucie meczu. Wówczas Jan Sołtys dostał idealne podanie zza bramki od Kamila Wróbla i zmieścił krążek pod parkanami Pieriewoczikowa. Wyrównanie nastąpiło w drugiej tercji, jednak wystarczyło kilka chwil, by ponownie na prowadzenie wyszli hokeiści JKH.

Sporo emocji pojawiło się pod koniec trzeciej tercji. W 53. minucie spotkania wyrównanie dał gościom Jakub Saur. Wydawało się więc, że będzie potrzebna dogrywka. Jednak ostateczny wynik spotkania i zwycięstwo dla jastrzębian zdobył z bulika Jiří Klimíček, który wpakował krążek do bramki. JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w swojej historii Mistrzem Polski, gratulujemy!

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4-1.

3 kwietnia 2021, Jastrzębie-Zdrój, g. 14:30

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

• 1:0 Jan Sołtys (Kamil Wróbel - Kamil Wałęga) 06:31
  • 1:1 Jeremy Welsh (Jewgienij Sołowjow) 31:49
  • 2:1 Kamil Wałęga (Dominik Paś - Ēriks Ševčenko) 34:35
  • 2:2 Jakub Šaur (Taylor Doherty - David Goodwin) 5/4 53:00
  • 3:2 Jiří Klimíček (Kamil Wróbel - Kamil Wałęga) 58:29