Dominik Gajda.

Jastrzębianie pewnie poradzili sobie z rywalami w pierwszym secie sobotniego spotkania, wygrywając go 25:20. Druga część meczu to wyrównana rywalizacja, z domieszką lepszej gry gości. Wiele kłopotów sprawił jastrzębianom Igor Grobelny, który jeśli nie trafiał bezpośrednio, to umożliwiał kolegom stawianie szczelnego bloku. Trzeci set to ponownie lepsza gra jastrzębian i wyjście na prowadzenie w meczu.

Mimo mocnego wejścia gospodarzy w czwarty set, w dalszej jego części lepszą grę zaprezentowali goście, którzy wygrali go 25:22. Ostateczna rozgrywka nastąpiła w tie-breaku, gdy jastrzębianie nie dali szans rywalom i wygrali piąty set 15:12, zaś całe spotkanie 3:2.

Stan rywalizacji w półfinale play off (do dwóch wygranych): 1-0 dla JW.

Jastrzębski Węgiel – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 22:25, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Bucki, Kosok

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Król, Trynidad De Haro, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Kozłowski, Szalpuk