MOSIR Żory.
MOSIR Żory.

W ubiegłym roku z powodu epidemii koronawirusa Żorski Bieg Ogniowy nie odbył się. W tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby pomimo utrzymującej się epidemii bieg mógł się odbyć w bezpiecznej formie. Żorski Bieg Ogniowy to niezwykle widowiskowy nocny bieg na dystansie 5 km, który od lat przyciąga liczne grono biegaczy. Pakiety startowe rozchodzą się w ciągu kilkudziesięciu godzin! Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria, ozdobiona blaskiem płonących pochodni trasa wiodąca uliczkami żorskiej Starówki, sprawiają, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Tegoroczny program imprezy będzie zminimalizowany, jednak ogromna determinacja do podtrzymania tradycji i chęć spotkania z mieszkańcami, daje nadzieję,  że nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji podczas tego wydarzenia sportowego.

Bieg odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 roku na terenie Parku Cegielnia na dystansie ok. 5 km (pięć pętli toru rolkowego) i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym poprzez udział  uczestników w czterech oddzielnych biegach realizowanych w odstępie czasowym z łącznym limitem uczestników 500 osób. Start pierwszego biegu planowany jest o godz. 21.00.

Zapisy potrwają do 6 maja lub do wyczerpania limitu uczestników. Każdy uprawniony uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, gadżet okolicznościowy, wodę, numer startowy oraz chip. Nagrody finansowe przewidziane są w kategorii generalnej oraz kategorii zawodnik z Żor. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Żory oraz HRmax Żory. Zapisy online: kliknij tutaj.

Źródło: UM Żory.

Komentarze

Dodaj komentarz