UM Wodzisław Śląski / Wydział Dialogu, Promocji i Kultury.
UM Wodzisław Śląski / Wydział Dialogu, Promocji i Kultury.

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec 2019 roku.

- To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

Zaplanowano objazdy

Od 20 kwietnia, od godz. 7:00, czasowo wyłączony z ruchu zostanie wiadukt na tej drodze wojewódzkiej. Jak potwierdził wykonawca, zamknięcie ma potrwać do półtora tygodnia. Jest to jednak zależne od warunków pogodowych.

Zaplanowano wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78 - zamknięty zostanie wyjazd z ronda w kierunku DW933 do skrzyżowania z ul. Łużycką. Ma to związek z planowanym wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Jastrzębskiej prowadzony będzie ulicami: Wincentego Witosa, Rondo Karviny, ul. Rybnicka, Rondo Europejskie, ul. Marklowicka, ul. Łużycka

 

Zgodnie z umową, całość zadania ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2021 roku. 

Komentarze

Dodaj komentarz