Policja.pl
Policja.pl

We wtorek, 13 kwietnia 2021 roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Pawłowicach, gdzie na ulicy Polnej dokonywali pomiaru prędkości. Kierujący oplem przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Policjanci wydali polecenie zatrzymania pojazdu.

Kierujący tego nie zrobił i podjął próbę ucieczki. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca nie reagował na wezwanie do zatrzymania. Po kilku minutach mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. W pewnym momencie wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków. Stróże prawa podążali za nim i weszli do klatki schodowej. 

Obecny tam świadek pościgu wskazał miejsce ukrywania się poszukiwanego. Policjanci szybko odnaleźli zbiega w jednej z piwnic. Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 29-letni mieszkaniec Pawłowic. Szybko wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo uciekinier odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 

Komentarze

Dodaj komentarz