Kolej na Knurów.
Kolej na Knurów.

- Potrzebujemy połączeń kolejowych z Gliwic, Przyszowic, Knurowa do Rybnika i dalej do Żor/Bielska-Białej/Wisły/Cieszyna - informuje Stowarzyszenie Kolej na Knurów, które zabiega o polepszenie oferty kolejowej m.in. dla mieszkańców Knurowa i Przyszowic.

Teraz jest na to szansa. 

Koleje Śląskie ogłosiły konsultacje rozkładu jazdy który będzie obowiązywał od grudnia 2021 roku. To dobry moment, w którym mieszkańcy mogą wyrazić potrzebę uruchomienia codziennych połączeń, m.in. z Gliwic do Rybnika przez Knurów.

- Mamy ogromną prośbę do wszystkich osób którym zależy na tym aby takie połączenia zostały uruchomione! Zwracamy się z prośbą o przesłanie na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com maila w którym wyrażamy potrzebę uruchomienia codziennych połączeń kolejowych przez Przyszowice i Knurów do Rybnika. Wszyscy wiemy jak trudno jest dostać się z Knurowa do Rybnika. Potrzebujemy tych połączeń! - informuje Robert Kufieta.

Stowarzyszenie przygotowało także gotowy tekst, który mieszkańcy mogą przesłać do Kolei Śląskich.

Szanowni Państwo! Zwracam się z prośbą o uruchomienie codziennych połączeń kolejowych z Gliwic przez Przyszowice, Knurów do Rybnika i dalej w kierunku Żor/Bielska-Białej/Wisły/Cieszyna. W tej chwili kursuje jedynie weekendowy pociąg Kubalonka który daje możliwość bezpośredniego dojazdu z Przyszowic, Knurowa do Rybnika. Ponadto chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardzo ważny z naszego punktu widzenia aspekt skomunikowań z innymi pociągami na stacji w Rybniku w stronę Pszczyny, Raciborza i Bohumina, a także w Chybiu w stronę Cieszyna i Goczałkowic. W obecnym rozkładzie jazdy nie zostały w pełni zachowane skomunikowania w wyżej wymienionych relacjach. Jest to bardzo ważne ponieważ ten jeden pociąg umożliwia dojazd do miejscowości do których nie można dostać się z Przyszowic czy Knurowa w żaden inny sposób. z wyrazami szacunku.

Komentarze

Dodaj komentarz