KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

Od początku roku wodzisławscy stróże prawa walczą z hazardem na terenie powiatu wodzisławskiego. Do tej pory przy współpracy z Urzędem Celno-Skarbowym zlikwidowano już 2 miejsca, w których organizowany był nielegalnie hazard - jedno w Wodzisławiu Śląskim, drugie w Rydułtowach, gdzie zabezpieczono łącznie 9 automatów do gier.

Za każdym razem eksperyment procesowy wykonany na miejscu przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego wykazał, że na urządzeniach były zainstalowane gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

W sobotę podczas prowadzonych czynności w lokalu mieszczącym się na terenie Rydułtów zabezpieczono m.in. 4 automaty służące do gier losowych oraz gotówkę. 

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze

Dodaj komentarz