Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

Jak informuje wodzisławskie starostwo, punkt szczepień będzie miał jednak mniejszą przepustowość niż, ten który został uruchomiony w Rydułtowach. 

- Ze względów organizacyjnych punkt szczepień w Wodzisławiu Śl. (za którego organizację odpowiada dyrekcja PPZOZ) będzie mieć mniejszą przepustowość niż uruchamiany przez Starostwo Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach (punkt w Wodzisławiu Śl. nadal będzie bowiem kontynuować szczepienia grup zawodowych i organizować pracę punktu mobilnego), jednak będzie to ważne uzupełnienie sieci miejsc szczepień na mapie powiatu - informuje Wojciech Raczkowski, Kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 do punktu w Wodzisławiu Śl. można dokonać:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • telefonicznie w punkcie szczepień populacyjnych pod nr tel. 535-339-628 oraz 533-915-924 w godzinach od 7:30 do 14:00.

Poza punktem w Wodzisławiu Śl. trwają też prace na uruchomieniem przez Starostwo Punktu Szczepień Powszechnych w Rydułtowach. Na poniedziałek zaplanowano jego ostateczny odbiór przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Punkt rydułtowski powstanie na parterze budynku głównego Szpitala w Rydułtowach. W założeniu ma szczepić 200-300 osób dziennie. W tym celu uruchomione zostaną 3 zespoły szczepiące. 

Komentarze

Dodaj komentarz