Materiały prasowe
Materiały prasowe

Studenci i absolwenci czterech śląskich uczelni artystycznych: Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu) oraz Akademii Sztuk Pięknych pracują nad teledyskiem „Motyl i chłopiec” do utworu młodego kompozytora Grzegorza Jurczyka. 


Dwóch zachowujących się jak zwierzęta, żyjących w lesie mężczyzn musi uciekać przed pożarem. Wbiegają do opustoszałego centrum Katowic. Coraz bardziej upodabniają się do cywilizowanych homo sapiens, ale ściągają za sobą do miasta siłę natury

- Chcemy nawiązać do prawdziwych obrazów z okresu pierwszego lockdownu, kiedy dzikie zwierzęta pojawiały się w opustoszałych centrach miast. Pokażemy niepokojącą wizję, w której to człowiek, zachowujący się jak zwierzę, wpada do pustego miasta. Niepowtarzalna architektura Górnego Śląska, a szczególnie Katowic, to idealna sceneria teledysku. Animacja, którą planujemy dodać, będzie dodatkowym walorem estetycznym naszej produkcji. Jesteśmy przekonani, że kooperacja twórców, jakich udało nam się zaprosić do współpracy, zaowocuje znakomitym efektem - mówią autorzy projektu. 


Obecnie zbierają fundusze na realizację tego artystycznego przedsięwzięcia. Przygotowali ofertę sponsorską, obejmującą m.in. logotypy w napisach przed filmem, koncert artysty, przedpremierowy pokaz teledysku. 

Utworu można posłuchać na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=23oXr7WXchE

O twórcach:
Grzegorz Jurczyk
Urodzony w 1991 r. Kompozytor, akordeonista, aranżer. W 2015 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji prof. Al. Lasonia. Regularnie komponuje, prezentując swoje utwory na koncertach oraz festiwalach, gdzie cieszą się dużym uznaniem. Utwór „Motyl i chłopiec” pochodzi z jego najnowszego albumu muzycznego „Oniryzmy”, który jest dostępny na platformie Spotify.

Gracjana Piechula
Studentka III roku Reżyserii w katowickiej Szkole Filmowej. Jej krótkometrażowy debiut fabularny “O chłopcu, który chodził boso” był pokazywany m.in. w ramach festiwalu sztuki reżyserskiej “Interpretacje”. Zakwalifikował się też na festiwale w Polsce i za granicą (m.in. we Włoszech, Argentynie).

Ola Kamińska
Studentka III roku Realizacji Obrazu w katowickiej Szkole Filmowej. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując na licznych planach produkcji fabularnych, m.in. serialu “Żmijowisko”, filmie “Magnezja”. Jej etiuda operatorska “Rotacje” była pokazywana na licznych festiwalach.

Damian Żak
Urodzony w 1995 roku. Student projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoją twórczość skupia przede wszystkim wokół obrazu ruchomego. W swoich pracach korzysta ze wszelkich dostępnych technologii i narzędzi konstruowania wirtualnego świata, m.in. programów 3D. Obecnie pracuje nad swoim dyplomem poruszającym temat przemian w klimacie w pracowni prof. Mariana Oslislo. W projekcie wykona animację dzikiej natury, która przenika do miasta wraz z głównymi bohaterami.

Aktorzy:
Dominik Więcek jest absolwentem Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – AST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Michał Przybyła ukończył studia na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Wspólnie założyli nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective, w ramach którego stworzyli spektakl „Bromance” (laureat II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019.) 

Zainteresowani wsparciem projektu mogą kontaktować się z kierownikiem produkcji Katarzyną Bielińską , nr tel.: + 48 731 490 153, adres mailowy: katarzyna.bielinska.96@gmail.com.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz