KMP Żory 27-latkowi z Żor grożą co najmniej 3 lata więzienia
KMP Żory 27-latkowi z Żor grożą co najmniej 3 lata więzienia

Do zdarzenia doszło na jednym z żorskich osiedli. 27-latek w środku nocy na klatce schodowej zaatakował 28-latka. Pokrzywdzony najpierw uciekł widząc, że nożownik zmierza w jego kierunku i krzyczy grożąc mu nożem. 

- Kiedy zobaczył jednak, że sprawca wyprowadza jego rower postanowił odzyskać go i ruszył w stronę napastnika. W tym momencie po raz kolejny 27-latek wyciągnął niebezpieczny przedmiot i po krótkiej szarpaninie oddalił się z miejsca zdarzenia z jednośladem należącym do pokrzywdzonego – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa komendy w Żorach. 

Kryminalni namierzyli i zatrzymali napastnika. Zebrali ponadto materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie nie tylko zarzutu za rozbój z użyciem noża, ale i rozbój, którego dopuścił się kilka dni wcześniej. 

- Na innym osiedlu, wieczorem używając przemocy ukradł 45-letniemu mieszkańcowi Żor telefon komórkowy – dodaje rzeczniczka.

W sobotę 24 kwietnia na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka, który przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Za rozboje grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata więzienia.

 

Komentarze

Dodaj komentarz