Policja.pl
Policja.pl

W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są samochody parkujące na ulicach naszego miasta. Jak ustalono, działają nie tylko pod osłoną nocy, ale i w godzinach popołudniowych, kradnąc układy wydechowe z aut. Sprawcy działają też pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego przy pomocy szlifierki.

Wczoraj, 29 kwietnia na parkingu KWK Borynia dwóch mężczyzn próbowało za pomocą szlifierki ukraść katalizator z jednego z zaparkowanych tam pojazdów. Zostali spłoszeni przez świadka. Jeden z podejrzanych ubrany był w spodnie czarno-pomarańczowe, jasne włosy spięte w kucyk. Drugi miał czarną czapkę z daszkiem, czarną bluzę i spodnie jeansowe. Mężczyźni byli w wieku około 30 lat.

W każdym z przypadków gdzie został skradziony katalizator właściciele pojazdów po uruchomieniu samochodu, usłyszeli bardzo głośną pracę silnika.

Policja apeluje o wzmożenie czujności. Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym natychmiast policję pod nr 997, wtedy zwiększymy szansę na zatrzymanie podejrzanych na gorącym uczynku.

Komentarze

  • Dar 12 kwietnia 2022 11:32W warszawskie tez kradną

Dodaj komentarz