Dominik Gajda.

Podczas pierwszej połowy nie zobaczyliśmy zbyt wielu konkretnych sytuacji podbramkowych. Początek spotkania należał do Stomilu. Na szczęście Grzegorz Drazik skutecznie radził sobie z uderzeniami napastników z Olsztyna. W trakcie meczu zaczęła się jednak rysować przewaga jastrzębian, co zaczęło owocować strzałami, choć jeszcze niecelnymi.

W 37. minucie bardzo dobrą okazję miał Lukas Bielak, który podszedł do rzutu wolnego tuż przed polem karnym, lecz uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później czujność Drazika sprawdził jeszcze Spychała po uderzeniu głową, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Druga połowa należała do jastrzębian. Od początku przewagę osiągnął GKS, co w 50. minucie mogło skończyć się golem po groźnym „centrostrzale” Mateusza Słodowego. Minutę później było już jednak 1:0. Kamil Jadach świetnie wypuścił Daniela Rumina, a ten uderzeniem obok bramkarza Stomilu dał GKS-owi prowadzenie. Siedem minut później sam Jadach mógł się wpisać na listę strzelców, gdy po jego uderzeniu i rykoszecie piłka nieznacznie minęła poprzeczkę. W 72. minucie przewaga jastrzębian została udokumentowana drugim golem, a na listę strzelców po dośrodkowaniu Farida Alego wpisał się Mateusz Bondarenko.

Podczas meczu nie zabrakło świetnego dopingu z trybun.

15 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 - Daniel Rumin 51’
2:0 - Mateusz Bondarenko 72’.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Lukas Bielak, Kamil Jadach (66. Farid Ali), Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (82. Daniel Feruga), Daniel Rumin (75. Daniel Szczepan).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Rafał Remisz, Maciej Spychała (65. Adrian Szczutowski), Wojciech Łuczak (75. Hubert Szramka), Koki Hinokio, Janusz Bucholc, Jurich Carolina (75. Jakub Mosakowski), Damian Byrtek, Damian Sierant, Krystian Ogrodowski (65. Mateusz Skrzypczak), Jakub Mysiorski.

Sędzia: Damian Sylwestrzak.
Żółte kartki: Zejdler, Rumin (GKS) oraz Byrtek, Carolina, Remisz (Stomil).