KPP Wodzisław Członkinie zarządu przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego
KPP Wodzisław Członkinie zarządu przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego

Od 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim trwało śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w jednym z banków na terenie powiatu wodzisławskiego. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w proceder zamieszane były trzy kobiety - dwie mieszkanki powiatu wodzisławskiego i jedna z powiatu raciborskiego. 

- Jak wskazują zgromadzone dowody, kobiety z zarządu banku od 2014 do 2017 roku przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego. Nadto prowadziły nieprawidłowo księgi finansowe i udzielały kredytów podmiotom oraz osobom fizycznym nieposiadającym zdolności kredytowej i których wnioski były negatywnie opiniowane przez analityków kredytowych – informuje młodszy aspirant Patryk Blasik, p.o. oficera prasowego wodzisławskiej komendy. 

Działania kobiet doprowadziły bank do straty finansowej sięgającej blisko 15 milionów złotych. Wczoraj, podczas wykonywanych czynności z zatrzymanymi, policjanci zabezpieczyli cześć ich majątku w postaci gotówki oraz ruchomości. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zastosowała wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzanym za te przestępstwa grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

 

Komentarze

  • Uczciwa Dociekliwa 20 maja 2021 13:18Czyżby BS Wodzisław ? Przypomnę i dodam tylko że obecnie jest to MBS Mikołów gdzie ojciec obecnego Prezesa oszukał Miasto Wodzislaw na Rodzinnym parku atrakcji gdzie również otrzymał zarzuty - może to nagłośnijcie!

Dodaj komentarz