KMP Żory.
KMP Żory.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godzinie 12.00. Kiedy oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kobiecie spacerującej po torowisku błyskawicznie na miejsce wysłał patrol. Dzielnicowi - asp.szt. Michał Ciechomski wraz z mł.asp. Witoldem Lisiakiem szybko dotarli na dworzec kolejowy, gdzie przy jednym z peronów zlokalizowali kobietę.

Jak się okazało zdesperowana 49-latka miała zamiar rzucić się pod nadjeżdżający pociąg i dlatego jeszcze chwilę wcześniej przechadzała się po torach. Kobieta twierdziła, że nie radzi sobie z problemami życiowymi i dlatego chce odjechać „donikąd”.

Policjanci do czasu przybycia karetki pogotowia zajęli się załamaną mieszkanką Żor, która ostatecznie została przetransportowana do szpitala i przekazana pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi.

Podobnie na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Komentarze

Dodaj komentarz