Policja.pl
Policja.pl

O mężczyźnie, który może stwarzać poważne zagrożenie i jest uciążliwy dla mieszkańców jednego z budynków wielorodzinnych w dzielnicy Kleszczówka, jako pierwszy dowiedział się dzielnicowy. Od tego czasu interesował się nim, prowadził rozmowy z sąsiadami, nawiązał kontakt z zarządcą budynku i ośrodkiem pomocy społecznej. Wiedzą na temat 45-latka podzielił się także z kryminalnymi, którzy podobnie jak on zaczęli na bieżąco monitorować jego wpisy w sieci.

Mężczyzna próbował skonstruować broń i chciał jej użyć

-  Kiedy 45-latek zamieścił w mediach społecznościowych post, z którego wynikało, że próbuje skonstruować broń w warunkach domowych i jej użyć kryminalni błyskawicznie nawiązali współpracę z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Po odpowiednim sprawdzeniu budynku i zadbaniu o bezpieczeństwo lokatorów, kontrterroryści siłowo weszli do zajmowanego przez mężczyznę mieszkania i przekazali go miejscowym kryminalnym - mówi asp.szt. mgr Kamila Siedlarz.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczli wiele narzędzi, w postaci noży i ostrzy. Natrafili także na substancję przypominającą czarny proch i na pojemniki z podejrzaną cieczą.

- Pomimo, że żadne z nich nie okazały się materiałami wybuchowymi, to wszystko na to wskazuje, że w przypadku próby połączenia ich z prekursorami takich materiałów, 45-latek byłby w stanie w warunkach domowych wytworzyć niebezpieczną mieszankę - dodaje rzecznik prasowa. 

Policjanci potwierdzili ponadto, że mężczyzna od dłuższego czasu zabezpieczał wejście do mieszkania w taki sposób, aby zabarykadować się i utrudnić śledczym jego ewentualne zatrzymanie. Mężczyzna między innymi montował na drzwiach różne urządzenia i każdorazowo zasłaniając je ciężką szafą.

Mężczyzna usłyszał już 8 zarzutów. 

-  Po pobycie w policyjnym areszcie, 45-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów, w tym zarzut  za trzykrotne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innych osób, naruszenie miru domowego, podpalenie kontenera na odpady, wybicie szyby w drzwiach i witrynie sklepowej, kradzież roweru oraz publiczne znieważanie obywateli innych państw z powodu przynależności narodowościowej. Prokurator polecił mężczyznę objąć policyjnym dozorem, zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonych, jakiegokolwiek kontaktowania się z nimi i naruszania ich dóbr osobistych - dodaje rzecznik prasowa.

 Śledczy ustalili też, że prokurator oraz kurator zawodowy 45-latka, skierowali do sądu wnioski o orzeczenie wobec sprawcy środka w postaci przymusowego leczenia psychiatrycznego.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz