Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe.
Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe.

Tak też jest i w Wodzisławiu Śląskim, gdzie znajduje się wiele porzuconych aut. Nie tylko szpecą miasto, ale także zajmują miejsca parkingowe, których w mieście jest deficyt. Dlatego też Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 zorgnizowało akcję #WSKAŻWRAK, dzięki której udało się sporządzić listę porzuconych samochodów. 

- Podczas naszej akcji #WSKAŻWRAK udało nam się sporządzić listę 21 samochodów z pełnymi danymi + 7 samochodów z niepełnymi. Mieszkańcy wskazali nam pojazdy, które od dłuższego czasu stoją nieużywane w wielu miejscach miasta. W większości udało nam się uzyskać model auta i nr rejestracji, a niekiedy także zdjęcia. Listę przesłaliśmy do Straży Miejskiej i Komisji Prawa i Porządku Publicznego Rady Miasta. Mamy nadzieję, że miejskie służby zrobią porządek z samochodami, które niezgodnie z prawem zajmują miejsca parkingowe, których jest w mieście jak na lekarstwo - informują nas przedstawiciele Stowarzyszenia Wodzisław 2.0.

Co dalej stanie się z wrakami? 

O tym czy dany samochód dostał porzucony czy jednak może znajdować się na parkingu, zadecyduje Straż Miejska, na podstawie obowiązujących przepisów. 

- Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza - informuje Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku.

Więcej informacji o akcji można przeczytać tutaj: kliknij. 

 

źródło: Wodzisław 2.0.

Komentarze

Dodaj komentarz