Policja.pl
Policja.pl

Niestety seniorzy należą do grupy osób szczególnie narażonych na przestępczość ze strony oszustów podszywających się pod policjantów, prokuratorów, pracowników spółdzielni, poczty, a nawet księży. Przez łatwowierność, dobroduszność i często samotność popadają niejednokrotnie w tarapaty oraz tracą oszczędności życia.

Wielokrotnie padają też ofiarami wyłudzania danych osobowych na różnego typu spotkaniach promocyjnych. Dlatego też policjanci z żorskiego wydziału prewencji spotkali się z nimi by ostrzec przed tego typu zagrożeniami.

Z seniorami policjanci rozmawiali także na temat nowych przepisów ruchu drogowego, które w życie weszły wczoraj. Pomimo, że wyraźnie zaznaczono w nich, że pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem już przy wchodzeniu na przejście dla pieszych to mundurowi apelowali o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drogach. Uczestnicy spotkania otrzymali również od nich elementy odblaskowe, których używanie na co dzień z pewnością wpłynie na podniesienie ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentarze

Dodaj komentarz