Policja.pl
Policja.pl

Zdarzenie w Tychach rozegrało się w niedzielę 20 czerwca, około godziny 16.00. Na miejscu mundurowi zastali ratowników WOPR udzielających pomocy mężczyźnie.

- Ze wstępnych informacji wynika, że miał on wejść z innym mężczyzną do wody, by zanurkować i już nie wypłynął. Świadek zdarzenia od razu powiadomił ratowników i po około 10 minutach mężczyzna został znaleziony. Ratownicy niezwłocznie rozpoczęli reanimację 23-latka. Na miejsce został skierowany śmigłowiec. Niestety, pomimo wysiłków ratowników mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Przyczyny i okoliczności śmierci wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie - informuje policja.

Policja apeluje o ostrożność

Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi.

Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

Komentarze

Dodaj komentarz