post image
Archiwum, UM Żory. W miejscu przejazdu kolejowego na ul. Dworcowej zostanie zbudowany wiadukt i bezkolizyjne skrzyżowanie

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącego skrzyżowania ulic Dworcowej, Fabrycznej, Mikołowskiej i Leśnej na skrzyżowanie bezkolizyjne w formie ronda oraz przebudowę okolicznych chodników i ścieżek rowerowych. Nad linią kolejową powstanie wiadukt wraz z wyniesieniem nowej drogi.

Pojawią się także schody zewnętrzne, łączące wiadukt z chodnikami oraz windy dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę NDI S.A. z Sopotu w formule „projektuj i buduj”, polegającym na sporządzeniu przez generalnego wykonawcę dokumentacji projektowej, a następnie uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz wykonaniu robót budowlanych.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 23 907 102,40 zł, z czego 11 180 969,97 zł pochodzi z budżetu Gminy Miejskiej Żory, a pozostałe środki wniesie PKP PLK SA. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 30 czerwca 2023 r.
 

Komentarze

Dodaj komentarz