www.powiatwodzisławski.pl „Verano dla Dzieci” to długofalowy projekt strategicznie wpisany w działania Grupy Polsat Plus oraz Stowarzyszenia Program Czysta Polska
www.powiatwodzisławski.pl „Verano dla Dzieci” to długofalowy projekt strategicznie wpisany w działania Grupy Polsat Plus oraz Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Turnusy zorganizowane zostaną w okresie październik-grudzień i będą skierowane do dzieci mieszkających w czterech miastach w województwie śląskim, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest jednym z największych w kraju, czyli w Rybniku, Pszczynie, Zabrzu i Wodzisławiu Śląskim.

– Liczba małych pacjentów z chorobami układu oddechowego stale rośnie. A to w konsekwencji może powodować niepełnosprawności. Nie możemy stać obojętnie wobec tej sytuacji, która wynika m.in. z powracających corocznie problemów ze smogiem w wielu miastach Polski. Szybka reakcja i wczesne leczenie może zatrzymać lub ograniczyć negatywne skutki chorób dróg oddechowych, temu ma służyć specjalistyczna rehabilitacja oddechowa w Kołobrzegu – mówi prof. Paweł Januszewicz, konsultant medyczny Fundacji Polsat.

W jednym turnusie rehabilitacji oddechowej weźmie udział 20 dzieci, każdy z jednym opiekunem. Podczas takiego turnusu udział może wziąć jedno dziecko chore na mukowiscydozę również z jednym opiekunem. Turnusy są finansowane przez Fundację Polsat oraz Partnerów.

– Jest nam niezmiernie miło, że Centrum Zdrowia i Relaksu Verano może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu Fundacji Polsat. Na jego potrzeby jest przeprowadzany kapitalny remont jednego z pięter ośrodka. Będzie ono przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci biorących udział w turnusach z rehabilitacją oddechową. Zostanie wyposażone w profesjonalny i atestowany sprzęt pozwalający na wszechstronną rehabilitację pulmonologiczną. Znajdą się tam także sala do ćwiczeń indywidualnych i grupowych oraz gabinet zabiegowy. W pokojach będzie natomiast można przeprowadzać indywidualną terapię oddechową – mówi Anna Rychter, Prezes Zarządu, Centrum Zdrowia i Relaksu Verano w Kołobrzegu.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.fundacjapolsat.pl.

„Verano dla Dzieci” to długofalowy projekt strategicznie wpisany w działania Grupy Polsat Plus oraz Stowarzyszenia Program Czysta Polska w zakresie walki ze smogiem i poprawy jakości życia dzieci.

Źródło: Internet https://www.polsat.pl/news/2021-07-08/verano-dla-dzieci-pionierski-projekt-fundacji-polsat

Komentarze

Dodaj komentarz