Pet Patrol Rybnik Postrzelony kot ma pociski w kilku miejscach
Pet Patrol Rybnik Postrzelony kot ma pociski w kilku miejscach

Kot należący do jednej z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żorach postrzelony został na początku lipca. Niestety nie wiadomo, gdzie doszło do zdarzenia i kto jest jego sprawcą. Pewne jest jednak to, że u zwierzęcia badanie rentgenowskie wykazało obecność śrutu, który prawdopodobnie doprowadził do dysfunkcji rdzenia kręgowego zwierzęcia.

- O zdarzeniu policjantów poinformowała Fundacja Pet Patrol z Rybnika, która walczy o powrót kota do zdrowia, i choć przedstawiciele zdają sobie sprawę, że poznanie dokładnych okoliczności zdarzenia będzie niezwykle trudne wierzą w to, że nagłośnienie sprawy uświadomi ludziom traktującym w podobny sposób zwierzęta, że ich zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa znęcania się – podkreśla aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.

Jak dodaje, nie bądźmy obojętni na los zwierząt i pamiętajmy, że naszym ustawowym obowiązkiem jest ich poszanowanie, ochrona i opieka! Przypominamy, że strzelanie do zwierząt, podobnie jak m.in.: inne zranienie, okaleczenie, bicie zwierząt, złośliwe straszenie lub drażnienie, porzucenie, czy utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania są PRZESTĘPSTWEM!
 

Komentarze

Dodaj komentarz