post image
Szpital w Knurowie.

W Szpitalu w Knurowie, kosztem ponad 1,9 mln zł, rozpoczęto roboty budowlane, mające na celu modernizację oddziału chirurgii ogólnej. Zakres prac jest ogromny, a po ich zakończeniu oddział ten uzyska zupełnie nowe oblicze. W ramach wykonywanych prac zmieniony zostanie poprzedni układ funkcjonalno-przestrzenny oddziału, który mieści się na parterze szpitala. Remont obejmie także blok operacyjny oraz trakt porodowy.

Także placówka w Raciborzu przejdzie gruntowny remont. Chodzi o termomodernizację budynku szpitala, która jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji od lat. Inwestycja ta nie tylko znacznie zwiększy wydajność energetyczną budynku czy wizualnie poprawi jego wygląd, ale przede wszystkim wpłynie na poprawę warunków leczenia pacjentów. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 roku.

Mimo trudnej sytuacji finansowej, także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku pojawią się prace remontowe. Mowa o modernizacji wentylacji i klimatyzacji w pawilonie diagnostyczno-zabiegowym. Szpital tłumaczy, że dotychczasowa instalacja funkcjonowała w szpitalu od 25 lat i ostatnio była już bardzo zawodna. Jak podkreśla rzecznik szpitala, jeszcze w tym roku pacjenci odczują wyraźną różnicę. Zakończenie prac planowane jest na listopad bieżącego roku. Szpital podkreśla, że kolejnym krokiem będzie ocena stanu technicznego pozostałych central wentylatorowych szpitala. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dyrekcja będzie szukała środków na ten remont. Inwestycja będzie kosztowała niemal 1,8 miliona złotych i jest możliwa do realizacji dzięki wsparciu samorządu województwa śląskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz