KMP Żory Żorska policja sprawdza teraz szczegółowe okoliczności kilka wypadków z ostatnich dni
KMP Żory Żorska policja sprawdza teraz szczegółowe okoliczności kilka wypadków z ostatnich dni

7 sierpnia na Alei Zjednoczonej Europy 27-latek z Jastrzębia-Zdroju najechał na tył motocykla, którym kierował 22-letni rybniczanin. Motocyklista w tym czasie zatrzymał się na lewym pasie, przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta. W wyniku odniesionych obrażeń 22-latek został przewieziony do szpitala.

- Do szpitala z obrażeniami ciała, dzień wcześniej trafił również 31-letni kierowca z Żor, gdyż inny kierowca, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił mu pierwszeństwa w rejonie skrzyżowania Alei Armii Krajowej z ulicą Giedroycia. Kiedy pojazd sprawcy uderzył w samochód poszkodowanego, ten zjechał na przeciwległy pas i znalazł się w przydrożnym rowie – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej komendy.

Jak dodaje, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było z kolei najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło na autostradzie A1. Tam 38-letni kierowca z powiatu bocheńskiego utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w inny pojazd, którym kierował 42-latek z Dąbrowy Tarnowskiej. Drugi z nich trafił do szpitala.

- Wskutek wypadku na drodze ucierpiała też 51-letnia piesza z Żor, którą na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy Alei Zjednoczonej Europy potrąciła 23-letnia kierująca peugeotem. 23-latka mimo że powinna była ustąpić pierwszeństwa pieszej znajdującej się w tym czasie na pasach nie zrobiła tego i doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia – podkreśla rzeczniczka.

 

Komentarze

Dodaj komentarz