Archiwum Piotr Szereda  Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój 
Archiwum Piotr Szereda  Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój 

W ramach „POLSKIEGO ŁADU” dofinansowanie do samorządów będzie w przypadku posiadanych przez samorząd środków (udział własny)  wysokości nie niższej niż 5 procent lub 10,15 ,albo 20 procent wartości inwestycji w zależności od obszaru działania i prowadzenia inwestycji. 

Ten program wychodzi naprzeciw potrzebom takich gmin jak Jastrzębie-Zdrój. W przypadku długoterminowych inwestycji dotacja będzie wypłacana w trzech ratach w miarę realizacji kolejnych etapów zadania.  W związku z tym Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój przyjęła już na sesji zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Jastrzębie-Zdrój, aby w II półroczu 2021 roku można było  złożyć wnioski  o  dofinansowanie zadania w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” do realizacji w latach 2022- 2023 następujących zadań: „Przebudowa ulicy Witczaka”, „Przebudowa budynku łaźni na potrzeby Centrum Porozumienia Jastrzębskiego”, „Zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców osiedla Pionierów w Jastrzębiu-Zdroju”. 

Jastrzębski samorząd ma nadzieję, że dzięki realizacji Rządowego Programu „POLSKI ŁAD” będzie można wykonać program „Enter Jastrzębie”, który według założeń ma się przyczynić miedzy innymi do stworzenia realnej alternatywy rozwoju życia zawodowego beneficjentów. Kolejnym zadaniem oczekującym zakończenia kolejnego etapu jest rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Ten etap będzie obejmował między innymi rewitalizację stawu wraz z budową promenady, parku sensorycznego oraz rozbudowę małej architektury.

Oczywiście nasze miasto chce nadal rewitalizować przestrzeń poprzemysłową „Łaźnia Moszczenica”, gdzie ważnym elementem będzie „Centrum Porozumienia Jastrzębskiego”, w którym chcemy oddać hołd bohaterom lat osiemdziesiątych, dzięki którym odzyskaliśmy wolność.  „POLSKI ŁAD” będzie służył także naszemu miastu, będzie wspierał nasze inicjatywy inwestycyjne w ramach poprawy życia mieszkańców. 
 

Komentarze

  • Sąsiad nie z osiedla 11 sierpnia 2021 12:07Sąsiedzie z Osiedla... Pan tak na serio??
  • Twój sasiad z Osiedla _Kuba-Janusz 11 sierpnia 2021 11:46Piotrze--pomyślałem sobie__ widzę Ciebie na Prezydenta Miasta Jastrzębie Zdrój. jak Ciebie zobaczę w realu sam Ci to powtórzę.-- Nie będzie lepszego kandydata. Proszę odważ się i startuj.! Gadowskiemu odpowiedz --gdybyście nadal rządzili to na" Muślinów Ekonomicznych" miasto musiało by wydać tyle pieniędzy że już na nic w samorządzie by nie starczyło!

Dodaj komentarz