źródło: KMP Mikołów.
źródło: KMP Mikołów.

W niedzielne popołudnie policjanci kontrolowali teren w podległym rejonie służbowym. Na zalesionym obszarze tuż przy ulicy Źródlanej w Łaziskach Górnych często gromadzą się młodzi mieszkańcy miasta, co jest dla nich jedną z form spędzania wolnego czasu. I być może nie byłoby w tym nic złego, gdyby spotkania te nie kończyły się rosnącą stertą papierków, butelek i innych odpadów. Zamiast zagrożonej demoralizacją młodzieży, dzielnicowi tym razem sapotkali tam dwoje 12-latków, którzy mając założone jednorazowe rękawiczki zbierali porozrzucane tam odpady.

Okazało się, że Paulina i Dawid to uczniowie jednej z miejscowych podstawówek. Młodzi mieszkańcy Łazisk Górnych wyjaśnili policjantom, że postanowili posprzątać kawałek świata, bo zaśmiecona przyroda zwyczajnie im się nie podoba. Chcą by miejsce, w którym można spędzać czas nie tylko cieszyło ludzkie oko, ale również pozostawało w zgodzie w naturalnym środowiskiem.

Ekologiczna świadomość nastolatków jest niewątpliwie godna pochwały i naśladowania. Niech będzie zatem wzorem dla innych, rówieśników oraz dorosłych. Pamiętajmy, że nasza planeta poradzi sobie bez nas doskonale, a my bez niej nie przetrwamy. Wszyscy zatem powinniśmy dbać o środowisko, w którym żyjemy.

 

źródło: KMP Mikołów.

Komentarze

  • Asia 11 sierpnia 2021 20:49Brawo!!

Dodaj komentarz