Kuchenki wolnostojące - którą wybrać?

Kuchenki gazowe wolnostojące

Kuchenka gazowa to nadal najczęściej wybierane przez wielu z nas urządzenie. Taka kuchenka zasilana jest za pomocą gazu, który umożliwia działanie zarówno palników, jak i piekarnika. Jej zaletą jest z pewnością brak konieczności podłączania do prądu - nie trzeba się obawiać, że przerwa w dostawie energii elektrycznej uniemożliwi nam gotowanie. 

Kuchenka gazowa wolnostojąca to urządzenie tanie, trwałe i zbudowane w stosunkowo prosty sposób. Dzięki swojej niezawodności i niskiej cenie nadal zachowują niesłabnącą popularność. 

Kuchenki indukcyjne wolnostojące

Kuchenka z płytą indukcyjną to stosunkowo nowy wynalazek - jednak wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej gotowania. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, by podgrzewać ustawione na niej naczynia. Jej ogromną zaletą jest z pewnością to, że palniki nagrzewają się tylko wtedy, gdy coś na nich stoi - gdy zabierzemy naczynie, dostęp prądu zostanie natychmiast odcięty. Dzięki temu - znacznie zmniejsza się ryzyko oparzenia.

Wymieniając kuchenkę gazową na kuchenkę indukcyjną, oszczędzamy - użytkowanie kuchenki indukcyjnej niesie za sobą znacznie niższe koszty. Kuchnie wolnostojące indukcyjne to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesność i wygodę. 

Kuchenki elektryczne wolnostojące 

Kuchenka elektryczna działa w bardzo prosty sposób - do podgrzewania potraw w naczyniach wykorzystywany jest prąd elektryczny. Kuchenka elektryczna wolnostojąca to rozwiązanie bardziej zaawansowane technicznie, niż kuchenka gazowa. Sprzęt wygląda nowocześnie i umożliwia komfortowe, bezpieczne gotowanie.

Kuchenki wolnostojące gazowo - elektryczne

Jak działa kuchenka gazowo-elektryczna? Ta ciekawa hybryda wykorzystuje zarówno gaz - do zasilania palników - jak i prąd, który zasila piekarnik. Łączy więc zalety dwóch różnych typów kuchenek - to rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na jeden z nich. Ranking kuchenek gazowo-elektrycznych pomoże nam w dokonaniu najlepszego wyboru.
 
Jaką kuchenkę wybrać? Z pewnością warto dokładnie przemyśleć zakup i zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych urządzeń. Dobrze jest zapoznać się z dodatkowymi funkcjami kuchenek, ich wydajnością i stosunkiem jakości do ceny - by podjąć najlepszą decyzję. 
 

Komentarze

  • Olo 20 sierpnia 2021 12:15Tylko indukcją!!!!!!!!!!!! Mam od 11 lat, jestem mega zadowolony

Dodaj komentarz