Archiwum Karol Szymura, Radny Rady Miasta Rybnika
Archiwum Karol Szymura, Radny Rady Miasta Rybnika

W związku z tym, że byłem inicjatorem uchwały nazwania roku 2021 w Rybniku „Rokiem Powstań Śląskich” udało się we współpracy z największym młodzieżowym stowarzyszeniem zarządzanym przez młodych ludzi, tj. Stowarzyszeniem Słowem w twarz skoordynować Koncert z okazji 100-lecia Powstań Śląskich na rybnickim kampusie. Koncert, którego występ uświetniła m.in. Katarzyna Cerekwicka odbył się pod patronatem wojewody i Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka, który zresztą zaszczycił swoją obecnością, zaś następnego dnia odbył spotkanie z samorządowcami powiatu wodzisławskiego. 
Dodatkowo na bieżąco uczestniczę w różnego typu projektach młodzieżowych tworzonych przez organizacje, z którymi współpracuję lub jestem ich członkiem np. Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem,  Fundacje Służba Niepodległej, czy też Fundacje Inicjatyw Młodzieżowych. Aktualnie trwa rekrutacja do kolejnego projektu, który w ubiegłym roku miałem przyjemność koordynować, a tym razem odbędzie się on na Śląsku w Katowicach, tj. Forum Wspólnie dla Przyszłości – zachęcam do zgłoszenia. Takich projektów jest oczywiście o wiele więcej.

Dlaczego o tym piszę? Oczywiście częściowo dla autopromocji, jednak postanowiłem sklecić ten felieton jako pewien przerywnik w odpowiedzi na pojawiające się pytania. Bardzo często słyszę, że młodzi ludzie nie mają jak się zaangażować, że nie ma miejsc w których mogą spotykać się osoby o podobnych poglądach, chęci rozwoju, czy też  zwyczajnie zintegrować. Miejsc tych jest jednak sporo, wystarczy po prostu się zgłosić i wykazać chęcią. 

Jeśli więc osoby czytające ten felieton są młode to zachęcam do kontaktu ze mną, jeśli nieco starsze, to proszę o przekazanie swoim dzieciom i wnukom o możliwości zaangażowania się w sprawy społeczne oraz szkolenia rozwijające ich kompetencje miękkie. To ważne, ponieważ zaangażowana młodzież powoduje wzrost dla całego społeczeństwa. A w trybie powakacyjnym łatwiej nieco „wcisnąć” w kalendarz kilka godzin na rozwój osobisty i działanie społeczne.

Komentarze

  • Lukas 08 września 2021 10:04"(...) postanowiłem sklecić ten felieton (...) ". Bardzo dobrze napisane. Sklecić.

Dodaj komentarz