Źródło: UM Żory.
Źródło: UM Żory.

Choć uczniowie i nauczyciele mogą cieszyć się z nowej, dobudowanej części szkoły już od początku minionego roku, to z uwagi na pandemię i związane z nią ograniczenia nie udało się wcześniej zorganizować uroczystego otwarcia tej pięknej placówki. Doskonałą okazją do nadrobienia zaległości była rocznica 200-lecia szkolnictwa w Rogoźnej.

Przed uroczystym przecięciem wstęgi przez zaproszonych gości głos zabrała dyrektorka ZSP nr 8 w Rogoźnej, Gabriela Raczyńska, która podziękowała władzom miasta za realizację tak ważnej dla szkoły inwestycji, jaką byłą jej rozbudowa, obejmująca m.in. powstanie nowej sali gimnastycznej. Następnie proboszcz parafii w Rogoźnej ks. Henryk Kulas poświęcił nowy obiekt, po czym goście mieli możliwość zwiedzenia nowej części szkoły.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów uczestnicy imprezy mogli zobaczyć występy artystyczne przygotowane przez uczniów ZSP nr 8, obejrzeć pokaz gołębi pocztowych i występ śląskiego kabaretu Książę Lipin i przyjaciele. Następnie dla zgromadzonej publiczności zagrali Gang Marcela i Mariusz Kalaga, a na koniec do tanecznej zabawy zaprosił gości zespół EVENTO.

 

Źródło: UM Żory.

Komentarze

Dodaj komentarz