Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

W najbliższą niedzielę 12 września, w Rybniku odbędzie się koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat, podczas którego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na czas imprezy organizatorzy przewidzieli osobny sektor dla osób niezaszczepionych. Dla tych, które nie przyjęły szczepionki przeciwko Covid-19 przygotowano 250 wejsciówek, które rozeszły się w mgnieniu oka. 

Jak podkreśla rybnicki magistrat, nawet przed samym koncertem będzie możliwość przyjęcia szczepionki.

- Podczas wydarzenia będzie można zaszczepić się (bez konieczności wcześniejszych zapisów)  przeciw Covid-19. Na kampusie przy ul. Rudzkiej (budynek C) czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy) - przypomina Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu.

Po opublikowaniu informacji o osobnych wejściówkach dla osób niezaszczepionych, w sieci zawrzało. Padło wiele komentarzy, w tym negatywnie oceniających tę sytuację.

-  Chwali się pan segregacją ludzi na lepszych i gorszych!!!!! Już były czasy kiedy to ludzi segregowano i nadawano im numery!!!!! Widać, że pan dąży do powrotu tych czasów!!!!!! Stop dyskryminacji, stop segregacji sanitarnej. Brońmy naszych praw i wolności!!!!!!

- Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

- Segregacja na lepszych i gorszych, życzę małej frekwencji na koncercie. W Jejkowicach był ostatnio Kamil Bednarek i nie było takich cyrków z segregacja.

To tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci. Prezydent Rybnika podkreśla jednak, że sytuacja ta ma związek z nadal obowiązującymi obostrzeniami związanymi z pandemią. 

- W związku z faktem, że impreza ma charakter masowy, a obostrzenia związane z pandemią w dalszym ciągu obowiązują, wydarzenie organizowane jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce - podkreśla w mediach społecznościowych prezydent Rybnika Piotr Kuczera. 

Podczas niedzielnego koncertu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Roxi Węgiel, Viki Gabor, Sławomir, Grubson, Cleo, Enej, Michał Szpak, Natalia Nykiel, Sound’n’Grace, Kasia Mosek, Grott Orkiestra oraz Antek Smykiewicz. Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polsatu miedzy 15.40 a 17.10. Koncertowe bramki zostaną otwarte o godzinie 14.30. 

Komentarze

Dodaj komentarz