jkh.pl / Dominik Jarosz pod bramką Boyle'a

Mecz otworzył się już w 5. minucie, gdy Halmo wywalczył krążek i odegrał go do Trivellato. Obrońca HC Bolzano celnym strzałem pokonał bramkarza JKH. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było, ale Nechvatal miał ręce pełne roboty, bo na jego bramkę zawodnicy włoskiej drużyny oddali aż 19 strzałów!

W drugiej tercji świetnie spisywali się bramkarze obu drużyn. Oba zachowali czyste konto, pomimo że obie drużyny dwukrotnie grali w przewadze. Na 52 sekundy przed zakończeniem tercji, włoski środkowy, Angelo Miceli wysoko uniesionym kijem odbił strzał DeHaasa z dystansu i zdobył gola na 2-0. Pomimo że zdaniem wielu akcja powinna zostać przerwana, sędziowie uznali bramkę.

Na trzecią odsłonę spotkania hokeiści JKH na taflę lodu weszli bardziej zdeterminowani niż włoscy zawodnicy. Mimo tego nie udało się zdobyć gola kontaktowego, a w 52. minucie HC Bolzano powiększyło swoją przewagę o kolejne oczko. Patrik Nechvatal po niepewnej interwencji, podarował krążek Glückowi, który sytuacji nie zmarnował. Po straconej bramce trener JKH poprosił o czas dla swojej drużynie. Dwie minuty później jastrzębianom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W zamieszaniu pod bramką Boyle’a, sytuację wykorzystał Samuel Mlynarovič.

Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe. Na 16 sekund przed końcem spotkania podwójną karę za atak na głowę rywala dostał kapitan JKH, Maciej Urbanowicz.

JKH GKS Jastrzębie aktualnie plasuje się na 3. miejscu w grupie H. W niedziele hokeiści zmierzą się z austriacką drużyną Red Bull Salzburg. Jeśli jastrzębianie chcą wyjść z grupy, to spotkanie muszą zdecydowanie wygrać.

10 września 2021 godz. 20:30, Bolzano (Włochy)
HC Bolzano - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Trivellato (Halmo, Lowe) 4:48
2:0 Miceli (James, Halmo) 39:08
3:0 Gluck (Alberga, Malone) 51:39
3:1 Mlynarović (Jass, A. Sevcenko) 53:41

HC Bolzano: Boyle - Maione, Lowe, Frank, Findlay, Gazley - DeHaas, Plastino, Miceli, Pitschieler, Halmo - Trivellato, Di Perna, Mizzi, Bernard, Frigo - Glück, Alberga, Insam.
JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - Górny, Bryk, Kasperlík, Rác, Razgals - Ē. Ševčenko, Kostek, Urbanowicz, Pavlovs, A. Ševčenko - Jass, Kamienieu, Kalns, Mlynarovič, Baszyrow - Gimiński, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.