Materiały prasowe Na jednej scenie usłyszymy dwóch ale jakże różnych wykonawców, ich wspólnym mianownikiem jest miłość do muzyki reggae
Materiały prasowe Na jednej scenie usłyszymy dwóch ale jakże różnych wykonawców, ich wspólnym mianownikiem jest miłość do muzyki reggae

Mocnym akcentem OZI-Pub rozpocznie październikowe wydarzenia kulturalne w mieście. Zaprasza na wyjątkowy koncert, a nawet na dwa wyjątkowe koncerty.

3 października na jednej scenie usłyszymy dwóch ale jakże różnych wykonawców, ich wspólnym mianownikiem jest miłość do muzyki reggae.

Po raz pierwszy ze swoim solowym materiałem w Żorach pojawi się Gutek, czyli Piotr Gutkowski oraz jako suport znany i lubiany żorzanin RastaBastian.

Gutka nie trzeba nikomu przedstawiać, to charakterystyczny głos i melodyjny śpiew Piotra „Gutka Gutkowskiego – wokalisty, który od 2018 roku wraz ze swoim zespołem dodaje kolorytu polskiej scenie muzycznej. Debiutował na trasie Punky Reggae Live, dając się poznać jako autor, kompozytor i lider. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. 

„Ja to Ja” Paktofoniki, „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto oto pierwsze przykłady z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu, to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków.

Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, FarbenLehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.
Jako Support ze swoim staro-nowym materiałem pojawi się Sebastian Błażyca czyli RastaBastian wraz z Malowanym Teamem.

Dawno nie było go słychać, tym bardziej cieszymy się, że będzie z nami tego wieczoru.
Nie trzeba być miłośnikiem muzyki Reggae, żeby dobrze bawić się na tym koncercie, dlatego zapraszamy was wszystkich.

 

Komentarze

Dodaj komentarz