fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Dzięki momentom, w czasie których pozwalamy sobie na odpoczynek, wzrasta nasza kreatywność, a organizm w końcu ma możliwość doświadczenia odpoczynku i ukojenia, które są mu tak bardzo potrzebne. Pęd codzienności sprawia, że przestajemy dostrzegać małe radości dnia codziennego, a tym samym tracimy coś niezwykle cennego  - uważność oraz bycie tu i teraz. 

Jesień jest doskonałym momentem na chwilowe zatrzymanie się - daje nam więcej czasu na przemyślenia oraz refleksje. W tym okresie nasz organizm w sposób szczególny domaga się wypoczynku oraz zwolnienia. 

Przeważająca większość z nas jest przyzwyczajona do tego, żeby nieustannie się czymś zajmować. W czasie sprzątania słuchamy radia, podczas czytania książki w międzyczasie prowadzimy rozmowy telefonicznie, w biurze zamiast pracy koncentrujemy się bardziej na rozmowach ze współpracownikami itp. To wszystko nie sprzyja naszej równowadze emocjonalnej i z pewnością nie wprowadza do naszego życia poczucia pokoju ani radości. Warto zatem zacząć od tego, aby - zatrzymać się, zwolnić, zrezygnować z nadmiaru obowiązków, znaleźć czas na odpoczynek. 

Nadchodzący wielkimi krokami jesienny czas z pewnością będzie nam sprzyjał. Dni stają się krótsze i chłodniejsze, przez co częściej przebywamy w domowym zaciszu, spędzamy czas z najbliższymi, wypoczywamy w łóżku z ulubioną ksiązką czy serialem. Pozwólmy sobie na ten odpoczynek z pełną odpowiedzialnością: kubek gorącej herbaty, koc i dobra książka - to nasi najwięksi sprzymierzeńcy jesienią oraz zimą. Dzięki temu uda nam się nie tylko zrelaksować i wypocząć, ale też zajrzeć w głąb siebie i być może odkryć w sobie coś ciekawego? 

Komentarze

Dodaj komentarz