scan Okładka najnowszej książki rybnicznina
scan Okładka najnowszej książki rybnicznina

Nowa książka science fiction „Przybysze” rybniczanina Andrzeja Michała Derwisza ma premierę w księgarniach 20 września 2021 roku, czyli w najbliższy poniedziałek. Jej papierowa wersja jest już dostępna między innymi na: empik.com, zaczytani.pl. Wkrótce pojawi się również e-book. O czym jest ta książka.

- Profesor Stefan Senkowski podczas górskiej wędrówki przypadkowo odkrywa tajemniczy artefakt, który nazywa Przybyszem. Znaleziskiem interesuje się jego kolega z czasów studenckich, pułkownik Jan Małecki. Odwiedza Stefana w górskiej daczy, zdradzając, że podobnych, monumentalnych urządzeń nieznanego pochodzenia jest na Ziemi sporo, a on sam „dogląda” ich z ramienia NATO – mówi Andrzej Michał Derwisz. 

Wkrótce obaj mężczyźni niespodziewanie przenoszą się do surrealistycznej rzeczywistości, gdzie czekają na nich kolejne zagadki do rozwiązania… Czy kosmici mają złe zamiary wobec Ziemian? Co sprawia, że coraz więcej ludzi znika bez śladu? Kto odpowiada za niezwykłe zdarzenia, które mają miejsce na wszystkich kontynentach Błękitnej Planety? 

Andrzej Michał Derwisz jest byłym współpracownikiem „Nowin”, z wykształcenia dziennikarzem i prawnikiem, zaś z przekonania pasjonatem kosmosu i astronomii. Wcześniej wydał zabawną powieść s-f „Pierdołolandia”, w której dominuje zdrowa kpina i absurd. Książka "Przybysze" ukazała się nakładem Wydawnictwa Nowa Res z Gdyni.

Komentarze

Dodaj komentarz