Maciej Piórko Tomasz Oślizło w rozmowie z dziennikarką Polsatu, od lewej Mateusz, Marcin i Marek
Maciej Piórko Tomasz Oślizło w rozmowie z dziennikarką Polsatu, od lewej Mateusz, Marcin i Marek

To będzie rywalizacja czterech braci, jakiej jeszcze nie było w Ninja Warrior Poland. 21 września od godziny 20 na torze przeszkód zmierzą się Marcin, Mateusz, Tomasz i Marek. Pochodzący ze Skrzyszowa w gminie Godów herosi nie boją się najtrudniejszych wyzwań, na arenie zmagań będą pojawiali się kolejno - od najmłodszego do najstarszego. Zwyciężyć mogą wszyscy, bo celem jest pokonanie każdej z przeszkód i przejście do następnego etapu.

Do udziału w Ninja Warrior zachęcił trzech swoich braci najbardziej utytułowany z nich, Tomasz. Mieszka w Świerklanach, jest półfinalistą pierwszej edycji Ninja Warrior Polska w 2019 roku.

- Pojechaliśmy na casting. Wzięli nas wszystkich czterech – mówi Tomasz Oslizło.

W ramach przygotowań ćwiczą pokonywanie znanych z telewizyjnego show przeszkód. Są podobne w każdym kraju.

- Z każdą jednak edycją rośnie trudność przeszkód. Startują też coraz lepsi zawodnicy, którzy przygotowują się do zawodów perfekcyjnie. O zwycięstwo jest coraz ciężej – podkreśla Tomasz. 

Najbardziej obawia się pierwszego etapu zmagań, któremu zawsze towarzyszy największy stres. Szczególnie niebezpieczną, zdradliwą przeszkodą jest przejście po „tańczących kamieniach”. Tak jak w życiu i tu potrzeba trochę szczęścia. Braciom będzie kibicowała w studiu cała rodzina, znajomi, koledzy.  

Najstarszy 36-letni Marcin, mieszka aktualnie w Będzinie, jest wykładowcą akademickim na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, w zakładzie piłki nożnej. 32-letni Mateusz pracuje jako elektryk na powierzchni w KWK ROW Ruch Chwałowice. Najmłodszym bratem jest 24-letni Marek, studiuje na ostatnim roku Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu i będzie zawodowym żołnierzem. Wszyscy czterej startują w biegach przeszkodowych.

- Spotykamy się na treningach, wspólnie biegamy, ćwiczymy – zaznacza 34-letni Tomasz, który już 67. razy stawał na podium biegów przeszkodowych kategorii Elite.

Z powodzeniem startuje w ekstremalnych biegach przeszkodowych Runmageddonie, Barbarian Race czy Spartan Race Poland. Jest mistrzem Europy w biegach z przeszkodami elity. W tym roku zdobył trzecie miejsce w kategorii 30-34 na mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwo Polski Górników w Biegach przełajowych na hałdzie zlikwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu. Czasem bierze też udział w biegach ulicznych. Jest ambasadorem On Running Polska. Pracuje w Ruchu Chwałowice jako sztygar oddziału mechanicznego. Jego poczynania można śledzić na funpage'u: Fb Tomasz Oślizło OCR Athlete, Instagramie i tomocr. 

Bracia są spokrewnieni z urodzonym w wodzisławskim Jedłowniku, Stanisławem Oślizłą, wielokrotnym kapitanem reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, strzelcem jedynej bramki w historii polskiej piłki nożnej w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w meczu z Manchesterem City. 

- Ponoć Stanisław Oślizło był kuzynem naszej babci ze Świerklan. Ciężko teraz tego dociec, bo babcia nie żyje - mówi Tomasz.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Rotor 20 września 2021 13:24Trzymamy kciuki panowie!

Dodaj komentarz