www.wodzislaw-slaski Hania Rać z tatą Tomaszem
www.wodzislaw-slaski Hania Rać z tatą Tomaszem

Hania biegła na dystansie 800 m, w grupie wiekowej 7-8 lat. Rywalizacja dzieci i młodzieży w zawodach spod szyldu Ironman ma długą tradycję. W tegorocznej edycji Kids Run Warsaw najmłodsi sportowcy uczestniczyli w zawodach biegowych na trasie wytyczonej w Multimedialnym Parku Fontann. Finiszowali więc w tym samym miejscu, co dzień później, triathloniści startujący w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

Zawody organizowane dla dzieci, mają zachęcać uczestników i publiczność do aktywności sportowej. - Moje wskazówki mogły zniechęcić Hanię. Przed biegiem powiedziałem córce, że ma się nie przejmować tym, że zaczyna powoli, na ostatnim miejscu. Dopiero po nawrocie, w drugiej połowie dystansu miała „odpalić petardę” i wszystkich wyprzedzić, już po rozkręceniu tętna i mięśni - mówi tata Hani, Tomasz Rać, sam uprawiający triathlon

Strategia okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Widok wodzisławianki wyprzedzającej kolejne dzieci  wzbudził niesamowitą euforię wśród publiczności. Emocje jakie zafundowała nam Hania, sięgały zenitu.

Komentarze

Dodaj komentarz