UM Żory Teraz oświetlony kort do gry w padel, zlokalizowany przy ul. Folwareckiej 10 jest już gotowy
UM Żory Teraz oświetlony kort do gry w padel, zlokalizowany przy ul. Folwareckiej 10 jest już gotowy

W ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 mieszkańcy wybrali do realizacji trzy projekty. Jednym z nich był zgłoszony przez Sławomira Tagowskiego projekt pn. „Budowa kortu do gry w padel w celu reaktywacji terenu byłego boiska do siatkówki przy hali sportowej MOSiR Żory”. Teraz oświetlony kort do gry w padel, zlokalizowany przy ul. Folwareckiej 10 jest już gotowy!

W uroczystym otwarciu wzięli udział: pomysłodawca a zarazem prezes Padel Team „Rozwijamy padel w Polsce” – Sławomir Tagowski, przedstawiciele Rady Miasta w Żorach - Andrzej Lis i Krzysztof Mentlik, Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach – Adrian Lubszczyk oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach – Marek Utrata.

W ramach otwarcia odbyła się prezentacja zasad gry oraz pokazowy mecz w wykonaniu profesjonalistów. Chętni mogli też zagrać z mistrzem i zapoznać się z zasadami funkcjonowania kortu. Dla wszystkich gości dostępne w tym dniu były również strefy sportów rakietowych, tj. tenisa ziemnego, badmintona i tenisa stołowego.

Administratorem obiektu jest MOSiR Żory, który zaprasza do skorzystania z kortu siedem dni w tygodniu, w godz. 10:00 – 20:00. Dodatkowo w hali sportowej MOSiR można wypożyczyć rakiety i piłeczki do gry. Do końca 2021 roku można korzystać z kortu i wypożyczalni bezpłatnie. Rezerwacji kortu oraz sprzętu należy dokonać  w hali pod numerem telefonu 32 43 41 172 wew. 10.

Od nowego roku MOSiR planuje uruchomienie szkółki gry w padel dla dzieci i dorosłych. Zasady gry, informacja padel w „pigułce”, regulamin kortu oraz zdjęcia z budowy kortu już niebawem  na stronie internetowej MOSiR Żory.

Komentarze

Dodaj komentarz